חיפוש
  • a2zcpa

ביקורת רשות המסים בחדרה, פרדס חנה והסביבה


חברות וחברים יקרים,

השבוע (25.2.18) נערך מבצע ביקורת מטעם רשות המסים באזור חדרה, פרדס חנה והסביבה - חשוב לציין כי מדובר בביקורת פתע ומפקחי הרשות בודקים את רישום ההכנסות ואף עמידה בהוראות ניהול ספרים. לעתים, מגיעים המפקחים לבית העסק בעקבות מידע המפורסם ברשתות החברתיות. כמו כן, לעתים מגיעים המפקחים ימים ספורים לפני הביקורת, מבצעים "קניית ביקורת" ודורשים לראות את הרישום בספרי העוסק ביום הביקורת.

במבצע נערכו 178 ביקורות, מהן עולה כי 9% מהעסקים שנבדקו, לא רשמו הכנסות כדין.

אנא - הקפידו להוציא קבלה באופן מיידי לאחר כל תקבול. המשמעות עלולה להיות פסילת ספרים, עליה ארחיב במאמר נפרד.

להלן ממצאי הביקורת:

מבדיקת יומן רופא שיניים, נמצא כי קיבל משני לקוחות שונים, שני תקבולים אחד בסך 400 ש"ח והשני בסך 550 ש"ח, שבגינם לא הוציא קבלה או חשבונית כנדרש. הרופא טען: "חשבתי שיש לי מספר ימים לרשום, התכוונתי לרשום בזמן החופשי שלי".

בביקורת אצל בעל עסק למסגרות, נמצאו מספר שיקים דחויים שטרם הופקדו בבנק בסך 7,500 ש"ח, וכן מוצרים בסך 5,100 ש"ח, שניתנו לו בעסקת בארטר, בתמורה לעבודות מסגרות שבגינם לא הוצאה חשבונית מס. בעל העסק השיב בתגובה: "אני פוחד שהשיקים לא יכובדו לכן לא רשמתי אותם, לגבי עסקת הבארטר -לא חשבתי שצריך לרשום עסקאות בארטר כאלו".

מבדיקת דפי חשבון בנק וספרי חשבונות של סוכן ביטוח נמצאו העברות בנקאיות בחודש ינואר ופברואר 2018 בסך 105,196 ש"ח, אשר בגינם לא הוציא חשבוניות או קבלות, או כל תיעוד בספרים כנדרש. הסוכן טען: "אם הייתם באים מחר, הכל היה רשום, אבל לא הספקתי לרשום".

מבדיקת הספרים של בעל מסעדה, נמצא כי הוא קיבל מקדמה עבור ארוחה על סך 2000 ש"ח, ביום 23.02.2018. מבדיקה במערכת הספרים נמצא שהכנסה זו לא נרשמה. בנוסף, נמצא כי אותו בעל עסק ביצע פעולות ביטול הכנסות בקופה רושמת תוך ביצוע רישום פעולות מינוס בקופה הרושמת בסך 91,000 ש"ח, לחודשים ינואר פברואר . המסעדן טען: "בקשר למקדמה, הייתי רושם בכל מקרה אחרי האירוע. ולגבי הביטולים, חלק מועבר לקופה של הבן כי הבן פתח עסק וההכנסות ירשמו על הבן, ועל השאר אני לא יודע כנראה העובדים גונבים אותי".

במהלך הביקורת בחנות לממכר מוצרי טבק ונרגילה, התקיימה קניית ביקורת מקדימה, שלא נרשמה בספרי העסק כנדרש. תשובת בעל העסק: "הבן הקטן שלי היה בעסק ,אמרתי לו שירשום הכל והוא כנראה לא רשם, זה גם עסק חדש ".

קבלן שיפוצים מחדרה, שלא רשם הכנסה בסך 6,000 ש"ח, אותם קיבל מלקוחה בהעברה בנקאית, טען: "ההעברה הייתה לפני שבועיים, אולי היה לי לחץ בעבודה ולכן לא הספקתי לרשום את ה-6000 ש"ח שקיבלתי".

לשאלות בנושא הנ"ל, בנושאי מיסוי בכלל (לרבות ביטוח לאומי) ודיני עבודה - הנכם מוזמנים לקבוצת שואלים רואה חשבון.


79 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מענק פעימה ראשונה לעצמאיים

לפני זמן קצר, אישרה הממשלה (יום ה', 2.4.20) תקנות שעת חירום (מענק סיוע לעצמאיים בשל התפשטות נגיף הקורונה). בתקנות שאושרו נקבע כי מענק הסיוע יינתן באמצעות רשות המיסים לעצמאיים הזכאים לכך, זאת בכפוף לת

  • Facebook Social Icon

© 2017 Shaul Ziv